Alüminyum Korkuluklar Yandan Bağlantılı

Alüminyum Korkuluklar Yandan Bağlantılı

Alüminyum Korkuluklar :

Son zamanlarda dekorasyonlarda en çok tercih edilen parçalar arasında yer alan alüminyum, korkuluk yapımında da sıklıkla kullanılmaktadır. Yumuşak ve metal bir malzeme olan ve en son teknolojiler ile üretilen alüminyum, şık ve modern görünümü ile herkesin dikkatini çekmeyi başarmaktadır.

Oldukça geniş bir model seçeneği ile birlikte sizlere sunulan alüminyum korkuluklar geliştirilmiş hali ile artık kar ve yağmur gibi doğa olaylarına karşı çok daha dirençli bir hale getirilmiştir. Özellikle yeni yapılarda en ala tercih edilen modeller arasında yer alan alüminyum korkuluklar hem düşük bir maliyet gerektirmekte hem de yapılara daha modern bir görünüm kazandırmaktadır. Kolay montaj özelliği ile kısa sürede uygulanabilen ve tercihe göre iç mekan ya da dış mekanda kullanılabilen alüminyum korkuluklar, uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde kullanılabilmektedir.

Merdivenlerdeki genişliği korumak amacı ile tercih edilen yandan bağlantılı alüminyum korkuluklar görsel olarak da daha çok beğenilmektedir. Diğer korkuluklara göre daha farklı aksesuarlar kullanıldığı için fiyatı farklı olan yandan bağlantılı alüminyum korkuluklar merdivene iki farklı yerden monte edildiği için daha sabit olmasını sağlar.

Alüminyum Korkulukların Avantajları:

Daha rahat şekil alabilme özelliğinden sahip olması nedeni ile akla ilk gelen malzemelerden biri olan alüminyum korkuluklar istenilen her modelde tasarlanabilmektedir. Farklı malzemeler ile de uyumlu bir şekilde kullanılabilen alüminyum, korkuluk olarak tercih edildiğinde kolay bakım imkanı da sunmaktadır. Paslanma riskine karşı daha dayanıklı bir hale getirilen alüminyum korkuluklar, isteğe göre farklı renklerde de tercih edilebilir.

Hafif özellikte olması nedeni ile kullanılacak olan alana kolayca taşınabilen alüminyum korkuluklar, kısa sürede ve en az iş gücü ile monte edilebilmektedir. Alüminyum korkuluklar herhangi bir renge boyanmadan da kendi rengi ile oldukça şık bir görünüme sahiptir.

img_3756

 

Alüminyum balkon korkuluk uygulanan yerlerde estetik değer artar. Kullanılan malzemeler hafif bir temizlik dışında bakım gerektirmez. Yıllarca sorunsuz kullanım ve güvenlik sağlar. Paslanmaz ve korozyona dayanıklıdır. Sağlam ve hafiftir. Her yapının ihtiyacına göre özel üretim imkânı sağlar. Montajı kolaydır. İç ve dış mekânlara uygulanabilir. Hafif olması sebebiyle binalar üzerinde yük oluşturmaz. Geri dönüşüm özelliği ile doğa dostudur.

Ev, otel, okul gibi balkonu olan yapılarda ideal çözümler sunan alüminyum balkon korkulukları alanın yapısına göre form alır. Oval, köşeli ve daire alanlarda kullanıma uygundur. Alüminyum şeritlerin cam ile buluşarak panoramik manzara keyfi yaşanır. Balkonun ihtiyacına göre tam boy veya set üstü kısa modeller tercih edilir. Yapılarda çağa ayak uyduran alüminyum korkuluk ve balkon sistemleri güvenlik sorununu en şık haliyle çözüme kavuşturur.